KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12804198
nr 1280 4198
Emil Kuhlman-Reher
(1886-1957), Tyskland
Oljemålning, Signerad E Kuhlman-Reher, München 1923. Olja på duk, 48x43 cm
Emil Kuhlman-Reher, tysk bildkonstnär född 1886, död 1957.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 7 oktober 2019
kl 20:51:23
2/10 20:46:50
Emil Kuhlman-Reher
Läs mer om Emil Kuhlman-Reher